لیست فروشگاه ها
1 بـهـمـن 1395 
کالـاهای نو و کارکرده خود را در نعلبندان لیست کنید و بفروشید!

نعلبندان راهنماى كاربران اطلـاعات عمومى معرفی بازار نعلبندان گرگان

  
بگرد

لطفا در اين قسمت، كالـاها يا كاربران را جستجو نكنيد. راهنما


معرفی بازار نعلبندان گرگان

2658 :بازديد
(0)

معرفی بازار نعلبندان گرگان
تصویری از بازار نعلبندان در حدود یک قرن پیش

بازار نعلبندان بازاریست قدیمی در گرگان. این بازار در داخل بافت قدیمـ شهر بعد از میدان شهرداری قرار دارد. بازار قدیمی نعلبندان در روزگاران گذشته از جمله مراکز مهمـ داد و ستد کالـا، توزیع و نشر افکار و عقاید فرهنگی - اجتماعی بوده است. این بازار اگرچه در اثر گذشت زمان و عوامل اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی تحول یافته، ولی امروزه نیز به عنوان مرکز کالبد اصلی شهر، محل داد و ستد کالـا و تجمع فروشندگان و خریداران کالـا میاشد.

بازار نعلبندان که قدمتی دیرینه دارد، از نظر سبک معماری و راسته‌های مربوطه، یکی از زیباترین بازارهای منطقهٔ‌ شمال ایران محسوب میشود.

بازار نعلبندان گرگان بیش از هزار سال قدمت دارد. مقدسی در کتاب احسن التقاسیمـ فی معرفت الـاقالیمـ (سال 375 هجری قمری) مینویسد: مسجد جامع گرگان در میان بازاریست که...
اسدالله معطوفی محقق گرگانی با ذکر این مطلب میگوید: از این رو با توجه به نوشته مقدسی بازارچه نعلبندان گرگان حداقل بیش از هزار سال قدمت دارد.

وی همچنین میگوید: نامـ بازار نعلبندان از رسته نعلبندها که در بخشی از این بازار قرار داشته، گرفته شده است.

اسناد و متون تاریخی و سفرنامه‌های جهانگردانی مثل رابینو که به منطقه استرآباد قدیمـ و گرگان فعلی سفر کرده‌اند، نشان میدهد غیر از بازار امروزی این شهر، بازارهای مختلفی در این منطقه وجود داشته است. قدمت بازارهای استرآباد و گرگان به دوره هخامنشی باز میگردد که در ایالت هیرکان قرار داشته‌اند.نظر شما در رابطه با مطلب فوق چیست؟

وارد حساب نعلبندان خود شويد تا بتوانيد نظرتان را ثبت کنید. ورود به حساب نعلبندان

مطالب مرتبط
معرفی نعلبندان
تولبار نعلبندان
کد پستی
لوگوی نعلبندان

اگر سوال ديگرى داريد و يا اينكه به اطلـاعات و راهنمايى بيشترى نياز داريد لطفا با ما تماس بگيريد. نعلبندان خوشحال ميشود كه بتواند شما را در حل مشكلـاتتان يا پاسخ به سوالـاتتان كمك كند. (حتى اگر سوالى ساده و يا مشكلى معمولى باشد!)

بيشتر آشنا شويد

معرفى نعلبندان
نعلبندان چطور كار ميكند؟
ارتباط با ما
محاسبه کارمزد نعلبندان
توسعه دهندگان وب
دانلود تولبار
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

با ما پول به دست آوريد

كالـاى خود را بفروشيد
ارزانتر از بازار خريد كنيد
تخفیف ها
نقد و نظر خود را بنویسید و جایزه بگیرید!
با معرفی هر کاربر هزار تومان جایزه بگیرید!
دکمه همیاری (Donate)

بگذاريد شما را كمك كنيمـ

حساب نعلبندان شما
راهنماى كاربران
نحوه برگشت دادن كالـا
شیوه‌هاى ارسال كالـا و هزینه هریك
قوانين نعلبندان
سوالـات متداول
ساعت نعلبندان
نماد اعتماد الکترونیک
پرداخت آنلـاين توسط درگاه پرداخت بانک رفاه پرداخت آنلـاين توسط درگاه پرداخت بانک ملت پرداخت آنلـاين توسط درگاه پرداخت بانک پارسیان مرکز رسیدگی به اختلـافات


ارتباط خریدار و فروشنده، فقط از طریق سایت نعلبندان مجاز است. ما کلیه معاملـاتی که از طریق نعلبندان (و یا زیرمجموعه های آن) انجامـ شود را ضمانت میکنیمـ. اطلـاعات بیشتر
کلیه حقوق سايت متعلق به شرکت شبکه نگاه ™ ثبت 5617 میباشد. 1395-1391 © استفاده از سایت فوق به معنای قبول توافقنامه حفظ حريمـ شخصى کاربران و قراردادنامه كاربران است.

ما را با SMS به دوستان خود معرفی کنید - سامانه پیامک (SMS) ما: 11-11-211-599-3000 ارتباط با ما