لیست فروشگاه ها
5 بـهـمـن 1395 
کالـاهای نو و کارکرده خود را در نعلبندان لیست کنید و بفروشید!

نعلبندان راهنماى كاربران مقالـات فنون برخورد مناسب با مشتری در کسب و کارهای کوچک

  
بگرد

لطفا در اين قسمت، كالـاها يا كاربران را جستجو نكنيد. راهنما


فنون برخورد مناسب با مشتری در کسب و کارهای کوچک

2104 :بازديد
(0)

مقدمه
کسب و کار های کوچک معمولـاً با مشکلـات زیادی روبه رو می ‌شوند. برای مثال، شخصی که کار دو، سه یا چهار نفر را به تنهایی انجامـ می ‌دهد، مسلمـ است که در کارش با مشکلـات زیادی روبه رو می‌ شود چرا که همزمان باید مشتریان را ملـاقات کند، محصولـاتش را بفروشد و در سمینارهای مختلف شرکت کند. جرالد کین درباره انجامـ دادن تجارت یک نفره به شوخی می ‌گوید: « آقا بالـاسر خود بودن خوب است، چرا که همـ می‌ توانید فقط نصف روز کار کنید و یا در روز دوازده ساعت سر کار باشید. »
نکته‌ ای که باید تمامـ کاسبان و تاجران به آن توجه کنند این است که باید در زمان بسیار محدودی کارها و وظایف بسیاری انجامـ دهند و البته باید از حداقل کار بهترین نتیجه لـازمـ را بگیرند یعنی کارشان باید بیشترین بهره داشته باشد. اما برای اینکه از کمترین زمان بهترین استفاده را برد چه باید کرد ؟
اگر شما دوست دارید که برنامه ‌ها و کارهایتان را به سریع ‌ترین و بهترین نحو انجامـ دهید بهتر است که به نکاتی که در این مقاله به آن اشاره می ‌شود خوب توجه کنید و آنها را در رأس کارهایتان قرار دهید. البته برای اینکه خواندن این مقاله خسته کننده نباشد این نکات به صورت پرسش و پاسخ آمده است و فایده دیگر آن این است که به خاطر سپردن نکات آسان ‌تر می ‌شود.

پرسش اول
چگونه می‌ توانمـ مشتریان بیشتری بگیرمـ؟
پاسخ: گاهی اوقات برای جلب مشتریان بیشتر لـازمـ است که کار هایی را که تاکنون برای این کار انجامـ داده ‌ایمـ، متوقف کنیمـ. گاهی اوقات باید از روش های مؤثری برای این کار استفاده کرد. البته روش های استانداردی برای جلب مشتریان وجود دارد و نیز روش های غیر استاندارد دیگر. اما این نکته را به خاطر داشته باشید: یک روش را بارها و بارها امتحان کنید. اگر انتظار داشته باشید که نتایج منفی به همراه داشته باشد پول و انرژی خود را از دست داده ‌اید. بنابراین آنچه که باید انجامـ دهید فقط کار کردن نیست. ذهنتان را متوجه اهداف و کار های دیگر کنید. همان طور که پیشتر اشاره شد گاهی اوقات راه حل مشکل این نیست که چه کار دیگر باید انجامـ داد بلکه این است که برای گرفتن مشتریان بیشتر انجامـ چه کار هایی را باید متوقف کرد.

نکته مهمی که باید به ذهن بسپارید این است که قوانین و مقررات نامرئی در جهان وجود دارند. حتی اگر شخصی با ذهنیت متافیزیکی نباشید، می‌ توانید ببینید که نیرو های نامرئی بسیاری در زندگی‌ های ما وجود دارد. الکتریسیته، نور، گرما و غیره. یک بذر را در نظر بگیرید: به محض آنکه در دل خاک کاشته می ‌شود، نیرو های نامرئی دست به کار می‌ شوند و آن را به یک گیاه، درخت یا بوته تبدیل می ‌کنند. تمامـ این نیاز ها چیز های بسیار اساسی هستند که به بذر کمک می ‌کند که قسمت های دیگری به آن اضافه شود و باصطلـاح رشد و نمو کند. اما بیشتر مردمـ فکر می‌ کنند که چنین نیرو هایی به چیز های مرئی و مشهودی که می ‌توانیمـ در زندگی روزانه خود ببینیمـ، تعلق ندارد.

آیا شما احساس کرده ‌اید که در طول یک روز همه چیز بر وفق مرادتان پیش می ‌رود و باصطلـاح کارهایتان روی غلتک افتاده است ؟ در این مواقع چه فکر کرده‌ اید ؟ آیا دوست داشته اید که تلـاش اضافی که به نتایج عادی بزرگتر می ‌انجامد، انجامـ دهید ؟ چه چیزی آن روز را متفاوت‌‌تـر از روز های دیگر کرده است ؟ نیرو های نامرئی که به نفع خود تحت کنترل در آورده‌ اید. آیا تاکنون با کسی ملـاقات کرده ‌اید که شما را سخت تحت تأثیر خود قرار داده باشد، به اصطلـاح شما را جادو کرده باشد ؟ آیا به نظرتان او یک آدمـ جذاب بود ؟ البته منظورمـ زیبایی و جذابیت فیزیکی نیست بلکه انرژی اوست. راز این دسته افراد این است که این افراد موفق یاد گرفته ‌اند که چگونه چهار قدرت نامرئی خود را کنترل و هدایت کنند.

چهار قدرت نامرئی عبارتند از:
ـ رفتار
ـ تمرکز
ـ گفت وگوی درونی با خود
باورها.

روش و رفتار مثبت باعث خلق مثبت می ‌شود. من از ساده طبعی و یا تأییدات بی‌ فایده سخن نمی ‌گویمـ، بلکه عقیده دارمـ که احساس و برداشت من از جهان مردمـ، وقایع و اتفاقات و باور ها و رفتار های مناسب با آن را برایمـ به ارمغان می ‌آورد. آنچه که زندگیمـ را تغییر می‌ دهد نوع نگاه و نگرش من به اشیاء و افراد و در کل، جهان است.

یک فکر مثبت نتیجه مثبت به همراه دارد. با نگاه کردن به گل ها، گیاهان و درختان و دیگر چیز ها این احساس را در خود به وجود آوریمـ که برای رشد آنها نیرو های نامرئی دست‌ اندر کارند. اما علف ‌های هرز از کجا می ‌آیند ؟ از بذر ها. نتایج احساسات خود از کجا نشأت می ‌گیرند ؟ بذر های افکار، باور و رفتار ها. در ذهن شما چه چیزی کاشته شده است ؟ زندگی همیشه ما را با چالش ها و مشکلـات زیادی روبه رو می‌ سازد.

از این رو مهمـ است که این نظریه را به خاطر بسپاریم:
یک شخص بدبین هر فرصت و شانس را یک مشکل می‌ بیند و یک شخص خوش‌ بین مشکلـات را یک فرصت می‌ داند.خود من چه از نظر شخصی و چه از نظر شغلی به این نتیجه رسیده ‌امـ که داشتن ذهنیت مثبت باعث افزایش اعتماد به نفس در انسان می ‌شود. شاید اگر این حرف را به دوستانتان بزنید آنها به شما بخندند و بگویند: « این از آن حرف‌ های متافیزیکی عجیب و غریب است. »
اما این مسئله را به خاطر بسپارید که آنها چه موفقیت ‌هایی در زندگیشان کسب کرده ‌اند ؟ زندگی افراد مشهور را مطالعه کنید. در زندگی انسان ‌ها لحظاتی وجود دارد که باید به آن نگاهی عمیقی انداخت. خود من متوجه شده‌ امـ که عامل مهمـ موفقیت شغلی‌ امـ دیدگاه و نگاه مثبتی بوده است که به کارمـ داشته ‌امـ.
اگر به نتایج بهتری در زندگی شخصی و شغلی خود نیاز دارید، دو چیز است که باید به آنها بیشتر از هر چیز دیگر توجه کنید:
چگونه به نتایج مثبت و جالبی در زندگیتان دست یابید ؟ با استفاده از نیرو های نامرئی که در وجود هر موجود زنده ‌ای به ودیعه گذاشته شده است ؟ چنانچه نتایج حاصله مثبت نیستند، استفاده از این نیروها می‌ تواند تغییرات زیادی را در شما به وجود آورد.
افزایش اعتماد به نفس در کسب موفقیت بسیار مهمـ است. گفت و گوی درونی با خود و تکرار کلمات و جملـات تأکیدی روش بسیار مفیدی برای افزایش اعتماد به نفس در انسان می‌ شود. یکی از مشتریانمـ با استفاده از این روش توانست ۴۰ پوند از وزنش را البته بدون کمـ کردن از میزان غذای خود کمـ کند.
غییرات کوچک می ‌تواند نتایج بزرگی به همراه داشته باشد. سعی کنید که دستورات بالـا را به مدت چند هفته به کار گیرید.

پرسش دومـ
چرا وقتی که مطمئنمـ که مشتریان خوبی پیدا کرده ‌امـ، آنها را خیلی زود از دست می‌ دهمـ ؟
پاسخ: وقتی که دانش آموز سر کلـاس حاضر باشد، سر و کله معلمـ نیز پیدا خواهد شد. حال ممکن است معلمـ بد باشد. هر جا که فروشنده باشد، مشتری همـ است، اما باید روش تشخیص آنها را خوب بدانید.

پرسش سومـ
می ‌دانمـ درست نیست که این را بگویمـ اما گاهی اوقات یک مشتری تمامـ روزمـ را خراب کرده است. در این مواقع چه کار باید بکنمـ ؟
پاسخ: آیا فقط یک بار اتفاق می ‌افتد یا همیشه ؟ یاد بگیر چطور این تناقض را تغییر دهی تا تو و مشتری‌ هایت به جای عذاب کشیدن از معامله لذت ببرید.

پرسش چهارمـ
می ‌دانمـ برای اینکه کارمـ را بسیار خوب انجامـ دهمـ بسیار خوب هستمـ اما به دلـایلی چندان اعتماد به نفس ندارمـ. با این وضعیت چگونه برخورد کنمـ ؟
پاسخ: همیشه چیزهای کوچک هستند که باعث بروز اختلـافات بزرگ می ‌شوند. داشتن دیدگاه و ذهنیت مثبت و باور داشتن توانایی ‌های خود باعث می ‌شود که ترستان از انجامـ کار بریزد و از کارتان لذت ببرید.

پرسش پنجمـ
دسته‌ای از افراد وجود دارند که نمی ‌توانمـ با آنها ارتباط برقرار کنمـ. این در حالی است که یقین دارمـ که آنها مشتریان بسیار خوبی از آب در می‌ آیند. چه کار کنمـ که بتوانمـ آنها را متقاعد سازمـ ؟
پاسخ: یک بار کسی گفت: « من تا به حال نتوانسته‌ امـ همسرمـ را درک کنمـ ». یک روز تمامـ با او صحبت کردمـ ولی نتوانستمـ حرف هایش را بفهممـ. چیزی که عجیب است این است که اگر چه پاسخ به این سؤال بسیار روشن است، اما بیشتر افراد نمی ‌توانند پاسخ این سؤال را بیابند و همین مشکل همـ بر روی افراد کاسب و بازرگان نیز تأثیر می ‌گذارد.

پرسش ششمـ
من برای متقاعد کردن مشتریانمـ دست به هر کاری می ‌زنمـ، اما بیشتر اوقات نتیجه نمی ‌دهد. آیا تکنیک مؤثری برای این کار سراغ دارید ؟
پاسخ: گاهی یک تصویر کار هزاران کلمه را می ‌کند. سعی کنید از محصولـاتتان تصاویر واضح و زیبایی تهیه کنید. در این صورت خیلی راحت ‌تر مشتریان خود را برای خرید اجناستان قانع می ‌کنید.نظر شما در رابطه با مطلب فوق چیست؟

وارد حساب نعلبندان خود شويد تا بتوانيد نظرتان را ثبت کنید. ورود به حساب نعلبندان

مطالب مرتبط

اگر سوال ديگرى داريد و يا اينكه به اطلـاعات و راهنمايى بيشترى نياز داريد لطفا با ما تماس بگيريد. نعلبندان خوشحال ميشود كه بتواند شما را در حل مشكلـاتتان يا پاسخ به سوالـاتتان كمك كند. (حتى اگر سوالى ساده و يا مشكلى معمولى باشد!)

بيشتر آشنا شويد

معرفى نعلبندان
نعلبندان چطور كار ميكند؟
ارتباط با ما
محاسبه کارمزد نعلبندان
توسعه دهندگان وب
دانلود تولبار
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

با ما پول به دست آوريد

كالـاى خود را بفروشيد
ارزانتر از بازار خريد كنيد
تخفیف ها
نقد و نظر خود را بنویسید و جایزه بگیرید!
با معرفی هر کاربر هزار تومان جایزه بگیرید!
دکمه همیاری (Donate)

بگذاريد شما را كمك كنيمـ

حساب نعلبندان شما
راهنماى كاربران
نحوه برگشت دادن كالـا
شیوه‌هاى ارسال كالـا و هزینه هریك
قوانين نعلبندان
سوالـات متداول
ساعت نعلبندان
نماد اعتماد الکترونیک
پرداخت آنلـاين توسط درگاه پرداخت بانک رفاه پرداخت آنلـاين توسط درگاه پرداخت بانک ملت پرداخت آنلـاين توسط درگاه پرداخت بانک پارسیان مرکز رسیدگی به اختلـافات


ارتباط خریدار و فروشنده، فقط از طریق سایت نعلبندان مجاز است. ما کلیه معاملـاتی که از طریق نعلبندان (و یا زیرمجموعه های آن) انجامـ شود را ضمانت میکنیمـ. اطلـاعات بیشتر
کلیه حقوق سايت متعلق به شرکت شبکه نگاه ™ ثبت 5617 میباشد. 1395-1391 © استفاده از سایت فوق به معنای قبول توافقنامه حفظ حريمـ شخصى کاربران و قراردادنامه كاربران است.

ما را با SMS به دوستان خود معرفی کنید - سامانه پیامک (SMS) ما: 11-11-211-599-3000 ارتباط با ما