لیست فروشگاه ها
28 دی 1395 
برای خرید و فروش لطفا وارد حساب نعلبندان شوید.
اگر حساب نداری يكى بساز!
  
 دسته بندی کالـاها
تخفیف ها
هر خرید با ضمانت برگشت پول همراه است.

نعلبندان لیست کالـاهای نو و کارکرده صنایع سایر موارد اسید بوریک

کد کالـا:

ماوس را روى تصوير حركت دهيد تا بزرگتر ببينيد
اسید بوریک

293 :بازديد
(1)

شرايط كالـا نـو و آکبند
قيمت پايه 5000

در انبار نيست ارسال پیامـ برای فروشنده
مکان کالـا ایران استان آذربایجان شرقى تبریز
شيوه ارسال ارسال كالـا با باربرى
مدت زمان ارسال 1 روز
هزينه ارسال كالـا 100 تومان
نحوه پرداخت پرداخت توسط کلیه کارت های شتاب با ضمانت برگشت وجه توسط نعلبندان چرا ضمانت؟

درباره فروشنده

Mohamad Khadivi
Mohamad Khadivi
صنعت
سوالی از فروشنده داری؟ اینجا را کلیک کنید
(0)
کد QR برای اسید بوریک

این کالـا در گروه زیر قرار دارد:

همـه گروه‌هـا
      صنایع
           سایر موارد


آیا کالـایی مشابه دارید؟ در اینجا لیست کنید.

محافظت ار خریداران در نعلبندان


شرح كالـا از زبان فروشنده

کد: 814794
پرسش
1.کاربرد های بور و اسید بوریک را بنویسید.2. آیا H2B4O7 در طبیعت وجود دارد یا خیر؟لطفا اگه ممکنه به سوالـاتمـ زود پاسخ دهید.
پاسخ
با سلـامـ خدمت شما کاربر گرامی:

اسید بوریک (اسید ارتوبوریک) اسیدی بسیار ضعیف است که از بوراتها و یا هیدرولیز هالیدهای بور با هیبریداسیون Sp2 به دست می آید. این اسید به صورت بلورهای سفید سوزنی شکل است که در آن واحدهای B(OH)3 از طریق پیوند های هیدروژنی به یکدیگر متصل شده اند و لـایه های نامحدودی( با فاصله Aº 18/3) با تقارن تقریبا شش ضلعی تشکیل می دهند.
اسید بوریک، که اسید بوریک و اسید اورتوبوریک نیز نامیده می‌شود، گرد متبلور سفید رنگی با فرمول B2O3.3H2O است که با اضافه کردن اسید کلریدریک یا اسید سولفوریک به محلول بوراکس و متبلور شدن آن به دست می‌آید. همچنین، از کانه‌های بور به عنوان یکی از مواد شیمیایی تحصیل می‌گردد. بطور طبیعی در درزه‌های آتشفشانی بصورت کانی ساسولیت B2O3.3H2O، یافت می‌شود. وزن مخصوص آن 435/1 و نقطه ذوب آنºC 566 است. در آب و الکل محلول است. اسید بوریک به عنوان مواد نگهدارنده و گندزدا در مخلوط‌های شیشه و کوزه‌گری، در صنعت دباغی بورای پشمـ‌گیری پوست با تشکیل محلول بوراتهای کلسیمـ در آب، و به عنوان گذاز آور در لحیمـ کاری و لحیمـ کاری سخت به کار بورده می‌شود. اسید بوریک بی‌آب، تقریباً اکسید بوریک خالص است. در لعابهای شیشه و سرامیک به کار برده می‌شود.
در آزمایشگاهها از اثر هیدروکسید سدیمـ بور اسید بوریک، بوراکس تهیه می‌کنند. چنانچه بوراکس را در درجه حرارت 4400 - 350 درجه سانتیگراد گرمـ شود، به بورات سدیمـ Na2B4O7 تبدیل می‌شود که نقطه ذوب بورات سدیمـ 878 درجه سانتیگراد است. بوراکس سابقا تحت نامـ ‏Tinkat به مقدار خیلی زیاد از تبت غربی (چین) استخراج و به اروپا حمل می‌شده است. ولی امروزه برای تهیه بوراکس اکثرا از کرنایت و بورات کلسیمـ استفاده می‌شود و بدین ترتیب کرنایت را در آب جوش تحت فشار حل می‌کنند، در این صورت بوراکس بدست می‌آید.
ادامـه


بوریک اسید:
بوریک اسید به نامهای دیگری همچون بوراسیک اسید یا اورتوبوریک اسید نیز خوانده می شود. بوریک اسید یک اسید ملـایمـ است که اغلب به عنوان دوای ضدعفون کننده و گندزدا یا کند کننده و بازدارنده ی در کارخانه های انرژی هسته ای برای کنترل سرعت شکافت مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین بوریک اسید به عنوان پیش ماده ی برخی دیگر از مواد شیمیایی مورد استفاده قرار می گیرد.
بوریک اسید به دو صورت کریستالهای (بلورهای) بیرنگ و یا پودر سفید رنگ و حل شونده در آب وجود دارد. فرمول شیمیایی آنH3BO3 است که گاهی به صورت B(OH)3 نوشته می شود.
تهیه ی بوریک اسید:
بوریک اسید به طور عمده از کانیها و معادن بورات تهیه می شود. به این صورت که این کانیها را با سولفوریک اسید واکنش می دهند و بوریک اسید به دست می آورند. بزرگترین منبع بوراتها در جهان، یک معدن بزرگ باز بور در کالیفرنیا می باشد.
خواص بوریک اسید:
بوریک اسید اولین بار توسط Wilhelm Homberg (1652 - 1715) از بوراکس، به دست آمد. وجود بوریک اسید و یا نمکهای آن در آب دریا قابل توجه است. همچنین گفته می شود که بوریک اسید در گیاهان و بخصوص در بیشتر میوه ها وجود دارد. بوریک اسید به صورت آزاد در مناطق آتشفشانی مانند Tuscany, The Lipari Islands و نوادا در شیارهای موجود در زمین وجود دارد. همچنین بوریک اسید یک جزء اصلی از کانیهایی همچون بوراکس، بوراسیت و کلمانیت می باشد.
بوریک اسید در آب جوش محلول می باشد. وقتی دمای آن به بالـای 170 درجه ی سانتیگراد برسد، دهیدراته شده و متابوریک اسید HBO2 به دست می آید. متابوریک اسید یک جامد سفیدرنگ، دارای ساختار بلوری مکعبی و تنها اسیدی است که در آب با دمای معمولی به مقدار جزئی حل می شود. بوریک اسید در دمای 236 درجه ی سانتیگراد ذوب می شود و وقتی دما به حدود 300 درجه ی سانتیگراد میرسد، بیشتر دهیدراته می شود و تترابوریک اسید یا پیروبوریک اسید H2B4O7 به دست می آید. حرارت بیشتر منجر به تولید بورون تری اکسید می شود.
بوریک اسید در محلولهای آبی تفکیک نمی شود، اما خاصیت اسیدی آن در اثر برهمکنش آن با مولکولهای آب به صورت زیر می باشد.
B(OH)3 + H2O ⇌ B(OH)4− + H +
Ka = 5.8x10−10 Mol/l; PKa = 9.24.

چنانچه غلظت بور بالـاتر از 0.025 Mol/L باشد، آنیونهای پلی بورات در Ph 7تا 10 تشکیل می شوند. شناخته شده ترین آنها یون تترابورات می باشد که در کانی بوراکس یافت می شود:
4B(OH)4− + 2H + ⇌ B4O72− + 9H2O

ساختار بلوری بوریک اسید:
بلورهای بوریک اسید شامل لـایه هایی از مولکولهای B(OH)3 است که بوسیله ی پیوندهای هیدروژنی به یکدیگر متصل می شوند. فاصله ی بین دو لـایه ی مجاور برابر 318 پیکومتر می باشد. سلول واحد بوریک اسید را می توانید در سایت زیر ببینید:
http://en.wikipedia.org/wiki/Boric_acid

مطالب زیر از دانشنامه سایت رشد گرفته شده است:

بورون(بور) عنصر شیمیایی است که در جدول تناوبی دارای نشان B و عدد اتمی 5 می باشد.این عنصر شبه فلز سه ظرفیتی به مقدار فراوان در سنگ معدن بوره (borax) وجود دارد.این عنصر به دو شکل«ایزوتوپ) یافت می شود: بورون خیر بلورین که بصورت پودر قهوه ای رنگ و بورون فلزی که سیاه رنگ است.نوع فلزی آن سخت بوده ( 3/9 در مقیاس Mohs) که رسانای خوبی در حرارت اطاق نمی باشد. بورون هرگز بصورت آزاد در طبیعت یافت نمی شود.


خصوصیات قابل توجه

بورون کمبود الکترون داشته و دارای یک اربیتالp آزاد است. ترکیبات بورون رفتاری همانند لوئیس اسیدها دارند و به سرعت، جهت ارضا میل بورون به جذب الکترون به گونه های دارای الکترون زیاد می چسبند.
ازویژگیهای ظاهری این عنصر گسیل اشعه مادون قرمز است.در حرارتهای استاندارد بورون رسانای الکتریکی ضعیفی است اما در حرارت بالـا خاصیت هدایت الکتریکی خوبی دارد.
خاصیت کشش پذیری بورون از تمامی عناصر شناخته شده بیشتر است.
از نیترید بورون می توان درساخت موادی به سختی الماس استفاده نمود.از این نیترید بعنوان عایق استفاده می گردد اما خاصیت هدایت حرارتی شبیه یک فلز دارد.این عنصر همچنین دارای خاصیت روان کننده مثل گرافیت است. بورون مانند کربن دارای توانایی ایجاد شبکه های مولکولی با پیوند کووالـانسی است.کاربردها

مهمترین ترکیب بورون از نظر اقتصادی تترابورات سدیمـ «Na2B4O))7 5H2((O) یا بوراکس است که به میزان بسیار زیادی در ساخت عایقهای فایبر گلـاسی وسفید کننده پربورات سدیمـ بکار می رود.سایر کاربردها:


بورون غیر بلورین به سبب رنگ سبز مخصوصی که دارد در فشفشه های نورافشان بکار می رود.
اسید بوریک ترکیب مهمی است که در محصولـات پارچه ای مورد استفاده قرار می گیرد.
ترکیبات بورون دردر ترکیبات آلی و تولید شیشه های Borosilicate کاربرد وسیعی دارند.
سایر ترکیبات بعنوان نگهدارنده های چوب مورد استفاده قرار می گیرند و ویژگی خاصی که در این مورد دیده می شود درجه پایین سمی بودن آنها است.
بورون - 10به عنوان سپری در برابر تشعشعات و نوترون یاب در کنترل رآکتورهای اتمی بکار گرفته می شود.
مفتولهای بورون موادی سبک و بسیار مقاومـ هستند و عمدتا در سازه های پیشرفته هوا - فضا کاربرد دارند.

مطالعه بر روی ترکیبات بورون در حال انجامـ است تا از آنها در مواردگسترده دیگری از جمله غشاهای نفوذ پذیرسوال از فروشنده و نقد کالـا

اگر در مورد کالـای فوق سوالی دارید میتوانید اینجا مطرح کنید. ما سوال شما را به فروشنده انتقال میدهیمـ و فروشنده در همین صفحه میتواند پاسخ دهد. (سوال شما با SMS به اطلـاع فروشنده میرسد.) اگر با کالـای فوق آشنا هستید لطفا با نوشتن نقدی کوتاه، سایر خریداران را نیز از تجربیات ارزشمند خود بهره مند کنید. قوانین نظر دادن
خرید و فروش خارج از نعلبندان ممنوع است. همچنین امکان معاوضه کالـاها وجود ندارد. لطفا درخواست ندهید.

وارد حساب نعلبندان خود شويد تا بتوانيد بنويسيد. ورود به حساب نعلبندانکالـاهای دیگر در این گروه

 


ليست كالـاهايى كه بازديد كرده‌ايد

شما تاكنون از كالـايى بازديد نكرده‌ايد.

پس از آنكه در نعلبندان براى كالـاهاى مورد علـاقه‌تان جستجو و از آن‌ها ديدن كرديد اينجا را نگاه كنيد. اينجا جاييست كه به راحتى ميتوانيد كالـاهايى را كه از آن‌ها بازديد كرديد بيابيد و به صفحه‌اى كه دوست داريد برگرديد.

وارد حسابتان شوید تا لیست کالـاها را ببینید.


بيشتر آشنا شويد

معرفى نعلبندان
نعلبندان چطور كار ميكند؟
ارتباط با ما
محاسبه کارمزد نعلبندان
توسعه دهندگان وب
دانلود تولبار
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

با ما پول به دست آوريد

كالـاى خود را بفروشيد
ارزانتر از بازار خريد كنيد
تخفیف ها
نقد و نظر خود را بنویسید و جایزه بگیرید!
با معرفی هر کاربر هزار تومان جایزه بگیرید!
دکمه همیاری (Donate)

بگذاريد شما را كمك كنيمـ

حساب نعلبندان شما
راهنماى كاربران
نحوه برگشت دادن كالـا
شیوه‌هاى ارسال كالـا و هزینه هریك
قوانين نعلبندان
سوالـات متداول
ساعت نعلبندان
نماد اعتماد الکترونیک
پرداخت آنلـاين توسط درگاه پرداخت بانک رفاه پرداخت آنلـاين توسط درگاه پرداخت بانک ملت پرداخت آنلـاين توسط درگاه پرداخت بانک پارسیان مرکز رسیدگی به اختلـافات


ارتباط خریدار و فروشنده، فقط از طریق سایت نعلبندان مجاز است. ما کلیه معاملـاتی که از طریق نعلبندان (و یا زیرمجموعه های آن) انجامـ شود را ضمانت میکنیمـ. اطلـاعات بیشتر
کلیه حقوق سايت متعلق به شرکت شبکه نگاه ™ ثبت 5617 میباشد. 1395-1391 © استفاده از سایت فوق به معنای قبول توافقنامه حفظ حريمـ شخصى کاربران و قراردادنامه كاربران است.

ما را با SMS به دوستان خود معرفی کنید - سامانه پیامک (SMS) ما: 11-11-211-599-3000 ارتباط با ما


اسباب بازی در فضای باز

الکترونیک

بازی‌ها

پازل

روبات و هیولـا

ساخت و ساز

عروسک و حیوانات

بازی‌های ویدیویی

کنسول بازی

لوازمـ جانبی بازی‌ها

اصلـاح مو

بهداشت و درمان

پزشکی و معلولـان

حمامـ و بدن

عطر و ادکلن

عینک

کنترل وزن

لوازمـ آرایشی

ماساژ

مراقبت از پوست

مراقبت از دست و ناخن

مراقبت از دهان و دندان

مراقبت از مو

برق و تجهیزات تست

چاپ، گرافیک و صحافی

خدمات

دفاتر اداری و تجاری

فلز و چوب

لوازمـ التحریر

لوازمـ صنعتی

ابزار و قطعات یدکی

تلفن‌ های همراه

سیمـ کارت

لوازمـ جانبی تلفن همراه

ایران

بین‌المللی

الماس و سنگ قیمتی

جواهرات ظریف و زیبا

جواهرات محلی

زیورآلـات

ساعت

طلـا و جواهر مردانه

نامزدی و عروسی

آشپزخانه و ناهارخوری

پنجره و پرده

تختخواب و ملـافه

حمامـ و وان

حیاط و فضای باز

خانه داری و نظافت

دکوراسیون و تزئینی

غذا و نوشیدنی

فرش و تابلو فرش

کودکان و نوجوانان

لـامپ و لوازمـ سقفی

مبلمان

خودرو سواری

قطعات و لوازمـ جانبی

موتورسیکلت

دوربین دوچشمی و تلسکوپ

دوربین فیلمبرداری

دوربین‌های دیجیتال

عکاسی

فلـاش و لوازمـ جانبی فلش

قاب عکس دیجیتال

دی وی دی

سی دی

اسکناس

سکه باستانی

سکه‌های جهانی

شیشه

منسوجات

صنایع هنری

صنایع دستی

عمده فروشی

فرش و تابلو فرش

کارت هدیه

IPad و کتاب‌خوان الکترونیکی

پرینتر و اسکنر

تبلت

شبکه سازمانی

شبکه‌های خانگی

قطعات جانبی کامپیوتر

لپ تاپ و نوت بوک

کامپیوتر رومیزی

کابل‌ها و اتصال دهنده‌ها

مانیتور و پروژکتور

ماوس و صفحه کلید

داستان و ادبیات

درسی و آموزشی

عتیقه و کلکسیونی

کاتالوگ

کتاب‌های صوتی

کودکان و نوجوانان

لوازمـ جانبی

حیوانات

عکس و فیلمـ

کلکسیون‌های تزیینی

اسباب بازی

لوازمـ ایمنی و سلـامت کودک

نوزاد

کودکان

لوازمـ مردانه

پوشاک مردانه

کفش مردانه

عروسی و مناسبت‌های رسمی

لوازمـ زنانه

لباس زنانه

کیف، ساک و کیف زنانه

کفش زنانه

عمده فروشی

MP3 پلـایر و هدفون

GPS و الکترونیک خودرو

تلویزیون، LCD و سینمای خانگی

لوازمـ آشپزخانه

لوازمـ پرندگان

بازی‌های داخل سالن

تنیس و راکت

ورزش در فضای باز

ورزش و تناسب اندامـ

ورزش‌های آبی

CD موسیقی

ابزارآلـات الکترونیکی

تجهیزات صوتی حرفه‌ای

گیتار

لوازمـ جانبی موسیقی

موسیقی سنتی

چیزهای عجیب و غریب!

چیزهای مذهبی

چیزهای مربوط به بزرگسالـان